Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

En İyi 9 Minecraft Köy Seedi, En İyi Köyler

9 Minecraft Köy Seedi kapak

Selamlar değerli GameKolik takipçileri. Bu yazımızda sizlere En İyi 9 Minecraft Köy Seedini derledik. Çok uzatmadan yazımıza geçelim.

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed

Köyler, Minecraft’ta yeni dünya açanlar için çok değerlidir. Çünkü gerek demircinin sandığını boşaltmak olsun, gerekte tarlaları yağmalamak olsun, size oldukça fazla kaynak sağlıyor. Ama tüm bunlardan önemlisi ise köylülerdir. Köylüler, oyun ilerledikçe sizin için en değerli kaynaklardan biri olacak. Oyundaki ticaret mekaniği sağolsun, köylülerden birçok şeyi çok ucuza alabiliyoruz. 

Tüm bunların yanında, ilk birkaç geceyi geçirmek için de biçilmiş kaftandır köyler. Çünkü köyün yakınlarındaki Demir Golemler sayesinde etrafta pek canavar bulunmaz. Eğer Demir Golem yoksa bile köydeki binalar sizi dışarıdan korumak için yeterli olacaktır.

Biz de bu yazımızda sizlere, oyundaki en iyi köy seedlerini listeledik. Bu seedler her sürümde çalışmayabilir ama çoğunlukla son çıkan sürümlerde açılıyor. Şimdi listeye geçelim.

9 – Sahil Kasabası (Bedrock), Minecraft Köy Seedi

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
-6976859396698713500(-318, 81, 168)

Bu seed, bir okyanusa yakın güzel bir plaj köyü oluşturur ve Hayatta Kalma Modu’nda bir süre konaklamak isteyenler için mükemmel bir üs sağlar. Minecraft’teki en iyi mahsullerden bazıları, bu yerleşim yerinde bulunabilir. Özellikle kıyı boyunca ne kadar çok balık yakalayabileceğinizi düşünürsek, bu köyde aç kalmak zor olurdu.

Buradaki birçok ev, kendi eviniz için harika başlangıç tasarımları olarak işlev görür ve bir veya iki tekneyi bağlayabileceğiniz rıhtımlara yakındır. Bu Köy’e yakın birkaç ilginç yapı bulunmaktadır, bunlar arasında tamamlanmamış bir Nether Portal bulunmaktadır. Uzakta büyük dağlar, Minecraft’taki Köy binalarından elde edebileceğinizden daha fazla kaynak için mağara sistemlerine yol açar.

8 – Lagun Köyü (Bedrock)

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
-2367667723377945166(565, 67, -927)

Bu seed, birçok köy evini barındıran büyük bir ada. Büyük derken normal büyüklükteki bir köy değil bu. Rahiplerden Kütüphanecilere hatta Demircilere kadar, bu topluluk, minik bir alanda birçok satıcıya sahip olmasıyla benzersizdir. Bu Köy’ün büyüklüğüne ulaşmak zor olsa da, Creeper’lar veya İskeletler gibi düşman yaratıklardan kaçmak için mükemmel bir yerdir.

7 – Ova Köy (Bedrock)

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
6285574721787818473(238, 65, 89)

Bu seed, içindeki Bozkır biyomunda bulunan köyün yanında bir nehir akar, size klasik bir ev inşa etmek için mükemmel bir yer sağlar. Eski Minecraft sürümlerine aşina olanlar, Orman, Tepe ve Dağ biyomları gibi nostaljik mekanları görebilirler, hepsi de keşfedilmeyi bekliyor.

6 – Kiraz Çiçeği Köyleri (Bedrock)

En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
SeedKoodinatlar
9064150133272194(8, 77, 127)

Bu seed, Minecraft’in 1.20 güncellemesinde bulunan yeni Kiraz Çiçeği biyomuyla çevrili iki Köy’e ev sahipliği yapıyor. Bu iki yerleşim arasında aynı vadide küçük bir göl bulunmakta, ancak her ikisi de küçük bir köprü ile kolayca birleştirilebilmektedir. Burada güzelce manzarayı izleyebilirsiniz.

Bu seedi bulan kişi ise reddite u/Fragrant_Result_186 adlı bir kullanıcı.

5 – Woodland Konağı Köyü (Bedrock)

En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
SeedKoodinatlar
-6709148406763899126(138, 157, 54)

Bu nadir yapıları içeren seeed, Minecraft’te son derece popülerdir. Bu özel dünya, bir Orman Malikanesi adı verilen geniş, zindan benzeri bir yapı oluşturur. Bu tohum, Reddit kullanıcısı u/KamiKazeFritz tarafından keşfedilmiş olup, sizi dağlarla çevrili karlı bir köye, doğrudan Malikane’nin yanına yerleştirir. Genellikle bu tür yapılar yoğun biyomlarda son derece uzakta bulunur, bunu başarmak baya zor bir şey. Buradan u/KamiKazeFritz’i tebrik ediyoruz.

4 – Savanna Köyü (Java)

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
6032206099749663371(344, 96, -764)

Bu biraz karmaşık bir seed. Bu seferki köyümüz yine deniz kenarında ama daha az gelişmiş ve daha az düzenli bir topluluğu olan bir Köy. Bu yere biraz düzen getirebilir, binaları birleştirerek ve kendi yapılarınızı oluşturarak bu kasabayı “tamamlanmış” hale getirebilirsiniz. Minecraft’te devam eden bu çabaya başlamanıza yardımcı olacak malzemelerle sahil şeridinin hemen dışında üç Enkaz bulunmaktadır.

3 – Batan Köy (Java)

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
44954149752793085(47, 84, 27)

Adada bulunan köyleri içeren seedler yeni değil, ancak bir medeniyetin bütün bir kara parçasını oluşturduğu bir dünya, bir milyonda bir görülen bir durumdur. İlk olarak Reddit kullanıcısı u/Beefy_Nad tarafından keşfedilen bu huzurlu köy, okyanusun ortasında yer alır ve Minecraft’teki düşman yaratıklardan kendinizi savunmak için ideal bir yerdir. Yakınlarda bulunan bir Okyanus Anıtı yapısı ve gemi enkazı, yerleşirken size bol miktarda hazine sağlayacaktır.

2 – Göl Köyleri (Java)

Minecraft Köy Seed
Minecraft Köy Seed
SeedKoodinatlar
712262452098460(-1063, 99, 1034)

Reddit kullanıcısı u/IPNinja tarafından keşfedilen bu Köy seedinde, derin bir gölün hemen yanında bir kasaba ve suyun ortasında küçük bir adacıkta yer alan başka bir topluluk bulunmaktadır. Çiftçiler, Rahipler, Demirciler ve Taşçılar, sırasıyla bu yerlerde yaşarlar ve hırslı gezginlere mallarını sunarlar. Her iki Köyü birleştirerek küçük bir şehir oluşturma potansiyeli, bu Minecraft dünyasında kentsel planlama tutkusu olanları tatmin edecektir.

1 – Mangrove Bataklığı Köyü (Java)

En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
En İyi 9 Minecraft Köy Seedi
SeedKoodinatlar
18692533(48, 95, 57)

Bu seed, Reddit kullanıcısı u/archeradicator tarafından bulunmuş olup, küçük bir Ada üzerinde bir Köy bulunur ve Minecraft dünyasında nadir görülen bir biyom olan bir Çöl ve Bataklık biyomuna sahiptir. Çöl Köyünün yükselen kumtaşı yapıları, çoğu topluluktan farklıdır ve size diğer Köylerin nadiren sunduğu bir yükseklik hissi verir. Şahsen benim favori seedim burası.

Listemizin sonuna geldik. Eğer liste hoşunuza gittiyse bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo