Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Football Manager 2024 – Bir Çağın Sonu

Football Manager 2024

Football Manager 2024 için yapılan uzun bir açıklama oldu, bu açıklama bizzat Sport Interactive’nin CEO’su tarafından yapıldı ve Football Manager severlerin oldukça heyecanlandıran ve meraklandıran açıklamalar oldu. FM24 oldukça gelişmiş yeni bir sistem ile çıktığını ancak FM25’in devrim niteliğinde yeniliklere ev sahipliği yapacağının açıklanması üzerine yapılan tüm ayrıntıları sizler ile paylaşıyoruz.

Tüm Zamanların En Çok Oynana Oyunu Football Manager 2023

Football Manager serisinin tarihteki en çok oynanan serisi FM23 oldu. Oynanma rekoru kıran oyunun başarısında Xbox ve PC Game Pass, Apple Arcade ve Playstation 5 gibi platformlara sunulması ve kullanıcıların bu sene bu platformlara olan ilgisinin büyük bir rolü oldu. Oyuncu ağını genişleten FM bu kadar çok oyuncuya ulaşmasına rağmen bazı oyuncuların beklentilerinin karşılanamadığının farkında olduğunu ve bunu göz ardı etmediğini açıkladı.

Açıklamanın başlıca kısımlarında hedefledikleri teknolojilerin ve yeni özelliklerin seriye eklenememesinin olumsuz yorumlarda büyük rol oynadığını. Oyuncuların bu sebeple ufakta olsa hayal kırıklığı yaşadığını gördüklerini açıkladı. Bu durumun farkında olduklarını ve yeni serilerde bu sorunun bir daha asla yaşanmayacağının garantisini verdiler.

Football Manager 2024
Football Manager 2024

Football Manager 2024 Son 20 Yılın En İyisi

Son 20 yılın içinde geliştirilen tüm Football Manager oyunları her geçen sürümde oyunculara yeni özellikler sunup aldıkları geri dönüşü sonraki tüm sürümlere ekledi. Beğenilmeyen özelliklerin kaldırılması, beğenilen özelliklerin ise oyuna daha fazla etki etmesindeki çalışmaların en yüksek noktası ise FM24 oldu. Firma son 20 yıl içinde geliştirdikleri en kompakt, en verimli, en fazla yenilik ve güncellemenin olduğu oyunun FM24 olduğunu duyurdu. Bu oyun serinin en eksiksiz oyunu.

Oyunun tamamen yenilikçi yapısı ile kullanıcıların neredeyse tüm beklentilerini fazlasıyla karşılayacağını ve kusursuz bir oyun deneyimi sunacağından eminler. Ayrıca FM23’ün bu kadar çok oyuncuya ulaşması sebebi ile FM24’de FM23 kayıtlarından devam ederek hikayelerine kaldıkları yerden yeni sistemler ile devam edebileceklerini açıkladılar. Bu sayede FM23 kariyerinize aynı kayıt dosyanız üzerinden FM24’de devam edebileceksiniz.

Football Manager 25 Yeni Bir Çağ

FM24’ün aldığı olumlu yorumların ardından firma hiç gecikmeden yeni çağın başlangıcı olacak FM25 için açıklamalar yaptı. FM25 ile artık yeni bir döneme girileceğini ve bu dönem ile oyunculara çok daha geniş bir deneyim sunmaya hazırlandıklarını açıkladılar. FM25 itibari ile Unity oyun motoruna geçecek olan firma oyun esnasındaki animasyonların artık çok daha ileri seviye bir gelişmişlik içinde olacağını açıkladı. Ayrıca maç dışındaki aksiyonlarında artık animasyonlar ile destekleneceğini ve oyuncuların daha gerçekçi deneyimler kazanacaklarını açıkladı. Oyuncuların ise bu gelişmeyle bekledikleri ilk özellik antrenman bölümünün de artık animasyonlar dahilinde sürdürülebileceği bir bölüm.

Kadın Futbolu Hikayeye Dahil Oluyor

Piyasadaki birçok futbol oyunu artık kadın futbolunu da bünyesinde barındırıyor. Son 3 seride FM’nin de bu sektörü hikayesine dahil etmesi beklenirken oyuncular hayal kırıklığına uğramış ve bu eklenti gelmemişti. Firma oyuncuların bu taleplerine sessiz kalmadı ve yeni oyun motoru ile güçlendirilecek olan FM25’de kadın futboluna da yer verileceğini açıkladı. Artık oyuncular kariyerlerine kadın takımları ile yapabilecek ve dünya üzerindeki kadın futbolcu veri tabanı ile kendi kadrolarını kurabilecek. Aynı zamanda kadın milli takımlarının da ekleneceğini duyuran firma iki farklı sektörün bir arada olup olmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Erkek takımında başlayan bir teknik direktörün teklif gelmesi durumunda kadın takımlarının da başına geçip geçemeyeceği konusunda soru işaretleri devam ederken firmanın oyunun yayınlanmasına yakın bir sürede bu konuya bir açıklık getireceğini düşünüyoruz.

FM25’in ilk tanıtımları için 2024’ün 2. Çeyreği planlanıyor. Bu dönemde oyunla ilgili ayrıntılar yavaş yavaş gün yüzüne çıkacak. Alışılmışın dışındaki aksiyon anları ve oynanış bölümlerini merakla bekleyen oyuncular ilk tanıtımlarda tabi ki yeni oyun motoru ile geliştirilen animasyonları. Maç dışındaki animasyonlu etkileşimleri ve kadın futboluna dair ayrıntıları duymak için can atıyor olacak.

FM bu açıklamaları kendi blog sayfalarında yayınladıkları bir yazı ile açıkladı. Şu linkten o yazıya ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Football Manager 2024 sayfamızdan FM24’ü satın alabilir ve son 20 yılın en iyi FM oyununa bir an önce ulaşıp kariyerinizde zirveye ulaşmak için basamakları tırmanabilirsiniz.

0/5 (0 Reviews)
site logo