Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Terraria Benzeri Oyunlar, Minecraft Benzeri Oyunlar ve Dahası

Terraria Benzeri Oyunlar, Minecraft Benzeri Oyunlar

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Terraria benzeri oyunları ve Minecraft benzeri oyunları listeledik. Umarım hoşunuza gider.

Terraria Benzeri Oyunlar, Minecraft Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar, Minecraft Benzeri Oyunlar

Bu listede ki oyunlar gerek yapı bakımından gerekse mekaniksel olarak Terraria ve Minecraft’a oldukça benziyor. Özellikle Terraria ve Minecraft’ta onlarca saat gömmüş biri olarak sizlere bu listeyi çıkarırken oldukça özen gösterdim.

Daha fazla uzatıp zamanınızı çalmayayım. Hadi gelin listeye geçelim.

Starbound – Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar

Starbound a bakınca sanki Terraria’ya bakıyormuş gibi hissediyorum. Çünkü bu iki oyunda direkman birbirine benziyor. İkisi de 2D, ikisi de hayatta kalma ve ikisi de fantastik öğeler içeriyor. Neredeyse birbirine benzeyen bu iki oyunu birbirinden ne ayırıyor peki?

Aslında bu konu hakkında benim izlenimlerim pek ilginç değil. Çoğu oyuncunun düşündüğü bir şey, Terraria ve Starbound birbirlerine korkunç derece benziyor. Ben aralarında pek bir fark olduğunu düşünmüyorum. Starbound daha çok bilim-kurgu ve fantastik öğelerle hayatta kalma türünün harmanlanmış hali gibi bir şey. 

Bu iki oyunu da zamanında oynamış biri olarak, Starbound’u Terraria’dan sıkılınca oynamanızı öneririm. Ama ilk olarak Terraria’yı oynayın, daha sonra Starbound’u oynayın. Çünkü taklitler aslını yüceltir. Starbound çok kaliteli bir taklit yapım. Terraria’dan oldukça fazla ilham aldıkları bariz.

Terraria’da kaliteli boss fightlar var ancak Starbound’da o derece bir boss ve fight kalitesi yok. Ama bu Starbound’da ki boss fightlarının kötü olduğu anlamına gelmesin, sizi üzmezler. Başka bir örnek çeşitlilik. Terraria’da ki, gerek düşman çeşitliliği gerekse item ve biome çeşitliliği olsun, çeşitlilikle Starbounda’ki çeşitlilik birbiriyle yarışır.

Kısaca Starbound, Terraria’nın çok daha gelişmiş, güncel, mekaniksel ve çeşitli bir diğer sürümü diyebiliriz. Oynadıkça kendiniz de dediklerimi daha iyi anlayacaksınız. 

Subnautica – Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria’nın zanaat ve keşif tarafını seviyorsanız, Subnautica’yı kontrol etmeye değer. Bir uzay gemisiyle yabancı bir okyanus gezegenine çakıldıktan sonra, su dolu dünyada hayatta kalmaya ve yüzeye çıkmaya çalışmalısınız. 

Kaynakları keşfederken, bozuk geminizi tamir etmeye çalışırken ve okyanus derinliklerinde gezinmek için kullanışlı araçlar üretirken büyük bir ilerleme hissi var. Bilinmeyen Dünyaların hayatta kalma macerasında keşfedilecek ve görülecek çok şey var. Bu dünyanın bilgisi olmadan, çözülmesi gereken birçok gizem de var.

Oxygen Not Included – Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar

Aynı Don’t Starve geliştiricileri tarafından yapılan Oxygen Not Included, bazı unsurlarıyla Terraria’ya oldukça benzeyen bir uzay koloni simülasyonudur. Uzaydaki yeraltı bir asteroidinde, koloninin nüfusunu arttırmasına ve gelişmesine yardımcı olmak için kaynakları madencilik yaparak ve yapılar ile cihazlar üreterek çalışmalısınız. 

Kaynak yönetiminden keşfe ve sıcaklık kontrolüne kadar, her şey tamamen size bırakılmıştır. Üsler inşa ettiğinizde, koloninizi hayatta tutmak için neye ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz. Bazı yapılar, hastalıkları önlemede ve daha önemlisi, sakinlerinize oksijen sağlamada hayati öneme sahiptir.

Don’t Starve – Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar

Klei Entertainment’ın karanlık macerası, en iyi hayatta kalma oyunlarından biridir, ancak geniş dünyası keşfetme ve zanaat unsurlarıyla Terraria ile bazı benzerlikler paylaşır. Tuhaf yaratıklarla ve gizli tehlikelerle dolu karanlık vahşi doğada, bu garip dünyaya atılan bir bilim adamı olan Wilson’ı oynuyorsunuz. 

Bu yeni ortama uyum sağlamalı ve hayatta kalabilmek için manzaranın her yerinde bulabileceğiniz her şeyi kullanmalısınız. Kaynakları toplayarak ve yeni alanlar keşfederek, bu affetmeyen dünyada güvende kalmanıza yardımcı olacak yeni icatlar yapabilir ve inşa edebilirsiniz. 

Devam etmek için avlanmalı, araştırmalı ve hatta savaşmalısınız. Karanlıkta birçok tehlike pusuda bekliyor, bu yüzden ışık kaynağına sahip olmak hayati önem taşıyor. Don’t Starve, karakter dolu ve size biraz farklı bir deneyim sunmak için birçok meydan okuma sunuyor, ancak bazı tanıdık özelliklerle.

Portal Knights – Terraria Benzeri Oyunlar

Terraria Benzeri Oyunlar
Terraria Benzeri Oyunlar

Portal Knights, Terraria’da kaybolmayı seviyorsanız ilginizi çekebilecek özelliklere sahip bir kum havuzu RPGsidir. Daha çok dövüş odaklı olan bu oyunda, okçular, savaşçılar veya büyücüler gibi çeşitli sınıflardan seçim yapabilirsiniz. 

Dünya, Kırılma tarafından parçalanmış durumda ve şimdi toprakları bağlayan tek şey, rastgele kötü yaratıklar tarafından korunan portallardır. Maceranın kahramanı olarak, portallara ışığı geri getirmek ve krallığa barışı yeniden getirmek için çalışmalısınız. 

3B kum havuzu dünyasını keşfederken ve farklı rastgele oluşturulan adalara portal aracılığıyla seyahat ederken, daha iyi silahlar ve ekipmanlar yapmak için kaynak bulma fırsatlarına sahip olacaksınız. Ayrıca, yapım tarafında daha yaratıcı olmayı umuyorsanız, hikayeyi takip etme ihtiyacı olmadan inşa etmeye girmenizi sağlayacak bir yaratıcı modu da bulunmaktadır.

Listemizin sonuna geldik arkadaşlar. Terraria benzeri oyunlar yazımızdaki bu oyunların tamamı Minecraft benzeri oyunlar için de düşünülebilir. Çünkü bu oyunlar keşif ve hayatta kalma odaklı oyunlar. Daha fazla uzatmayayım en iyisi.

Bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo