Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

WWE 2K24’de Boksun Efsane İsmi Muhammed Ali’yi Eklediğini Duyurdu

WWE 2K24

Ünlü güreş firması WWE’nin 2K ortaklığında çıkardığı lisanslı oyunu WWE 2K24 için yeni bir karakter duyurusu yayınladı. Şuan da aktif olarak oynanan oyunda ülkemizde de oldukça sevilen dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali’ye yer vereceği duyuruldu. Resmi açıklamanın ardından kesinleşen haberden sonra Muhammed Ali yılın güreş oyunundaki rosterda yer alacak. Genel oynanış tarzında karakterlerin hareket setlerinde bir çok boks hareketi olsa da ağırlık olarak güreş hareketlerine öncelik vermekteydi. Muhammed Ali’nin hareket setinde tam olarak nasıl bir sistem kullanılacağı, hareketlerden kaçınma alanında yeni bir özellik geliştirilip geliştirilmediği merak konusu. Muhammed Ali’nin ezberlenmiş boks hareketlerini oyuna yansıtma olarak yapılan çalışmaların çok verimli geçtiği dile getirildiği için oyuncular bu karakteri oynamak için can atıyorlar.

Bir çok yorumcuya göre bu karakter başarılı bir şekilde yansıtılırsa gelecek günlerde WWE adına bir çok kez ringde bulunan Mike Tyson’da eklenebilir.

Muhammed Ali’nin WWE 2K24’e eklenmesi ile güreş oyunlarına yeni bir boyut ve farklı bir oynanış türü katacağına dair beklentilerde oldukça arttı. Muhammed Ali oldukça güçlü sağ yumruğu ve mikrofondaki üstün konuşma becerileri ile tanınsa da daha önce resmi olarak WWE ringlerinde mücadele etmemişti. Sadece Wrestlemania 1’deki ana gösteride konuk hakem olarak organizasyonda yer almış ve bu firma ile arasındaki tek anlaşma bu olmuştu.

WWE 2K24 Wrestlemani 40 İçin Oldukça Çalışıyor

WWE bu sene yılın en büyük güreş eğlence organizasyonu olan Wreslemania’nın 40’cı yılının şerefine oyuna birçok özel konuk getireceği konuşulurken bu isimlerin başında Muhammed Ali gibi tanınmış bir kişi ile duyurması beklentileri de oldukça arttırdı. Bu sayede oyununda büyük reklamını yaparak daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediğini gözler önüne seriyor. Ayrıca eski bir efsaneyi kadrosuna katarak oyuncularına daha nostaljik bir deneyim sunuyor.

Oyunun yayınlanan fragmanında sadece Muhammed Ali değil aynı zamanda güreş dünyasının efsaneleri Ultimate Warrior, John Cena, Stone Cold Steve Austin, Hulk Hogan, The Undertaker, Shawn Michaels, The Rock, Brett Hart, Andre the Giant, Eddie Guerrero, Randy Savage ve Ricky Stemboard’da yer alıyor. Aynı zamanda geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Bray Wyatt’ı da onurlandırmak için 3 farklı gimmick ile oyuna ekleyen WWE hayranların oldukça olumlu yorumunu kazanmış oldu.

wwe 2k24

Oyun bu sene Wreslemania özelliğine oldukça ağırlık vereceğini duyurduğu  için oyun içerisinde güreş tarihinin efsane anlarını tekrardan canlandırdığımı “Re-View” menüsü de oldukça zenginleşmiş oldu. Bu sayede oyuncular tarihteki büyük maçları tekrardan deneyimleyebilecek. Tabi Muhammed Ali bu anlardan birinde yer alacak mı bu hala merak konusu.

oyuna eklenen yeni birçok özelliği duyuran WWE bunların en başına maçlara eklenebilecek özel hakem eklentisinden bahsetti. Artık oyuncular güreşçilerden birini özel hakem olarak maçlarına ekleyebilecek ve oyundaki güreşçiler arasında ilişkiye göre maça müdahale edebilir. İstediği taktirde tuş saymayabilir hatta kötü ilişkisi olan güreşçiye saldırabilir.

Ekstra olarak oyuna eklenen sayısız maç seçeneğinden de fragmanlarında bahsettiler. Bu fragmanda güreş severlerin çok sevdiği eski maç türleri olan Casked Match ve Ambulance Match özelliği de dikkat çeken maç türleri arasında. Çoklu darbe, arka alan kavgaları ve sokak kavgaları da yeni oyunda oldukça üstünde durulan özellikler arasında. Grafik iyileştirmeleri ve daha iyi hissiyat için yapılan yazılımsal güncellemelerden de seminerlerde oldukça bahsedildi.

Oyuncuların merakla beklediği alanlar ise hikaye modu olarak bilinen “My Rise” alanı. Her sene bu alanda kendi oluşturduğunuz karakter ile bir kariyer hikayesi yaşadığınız oyunun size sunduğu senaryoları gerçekleştirdiğiniz mod oyuncuların büyük beğenisini toplamıştı. Bu sene bu alanda WWE güreşçisi Cody Rhodes’in hikaye senaryosundan yararlanarak tanıttıkları özellik oldukça büyük yeniliklere kapı açması bekleniyor. Oyun oyuncuların kendini canlandırdığı bu mod ile birçok deneyim farklı oyun modu ve hikayeyi yaşamasına olanak sağlıyor.

WWE 2K24 8 Mart itibari ile Playstation, Xbox ve PC platformları için piyasaya sunulacak. Oyunun Wreslemania 40 özel serisini alanlar için ise 3 günlük erken erişim imkanı sunularak oyunu 5 Mart tarihi ile erişebilecekler. Oyunun çıktığı gibi birçok oyuncunun ve yayıncının bu oyuna ağırlık vereceği ve tüm yeni karakterleri deneyeceği bekleniyor. Özellikle de Muhammed Ali’yi.

Bu oyuna sitemizdeki WWE 2K24 bölümünden satın alabilirsiniz.

 

0/5 (0 Reviews)
site logo