Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Yeni Güncelleme Starfield Modlama Desteği Getiriyor Olabilir

Starfield’ın Yeni Güncellemesi Oyuna Modlama Özelliğini Getiriyor

Yeni güncelleme Starfield modlama desteği getiriyor. Reddit’te ki sızıntılar Bethesda’nın Starfield’a getireceği güncellemedeki detayları ortaya koydu.

Starfield’ın Yeni Güncellemesi Oyuna Modlama Özelliğini Getiriyor
Starfield’ın Yeni Güncellemesi Oyuna Modlama Özelliğini Getiriyor

Yeni ortaya çıkan kanıtlar, Starfield’ın Creation Kit 2’nin yakında beta aşamasına girebileceğini öne sürüyor. Ancak, yaklaşan test muhtemelen yalnızca Bethesda’nın Doğrulanmış Yaratıcı Programı’na katılan Starfield mod yapımcıları için denenebilir olacak.

2000’lerin başından bu yana Bethesda’nın tüm açık dünya RPG’leri sonunda mod topluluklarıyla doldu taştı. Starfield bu trendin bir istisnası olmadı, Şubat sonu itibariyle sadece Nexus Mods sayfasında oyunun yayınlanmasından altı ay sonra 6.600’den fazla proje bulunuyor. Ancak, oyun hakkında bunca mod bulunmasına rağmen Bethesda oyun için resmi bir mod/modlama desteği sunmuyor. Mod yapımcılarının işi cidden zor.

Starfield Mod Araçları’ını Muhtemelen Önce Doğrulanmış Mod Yapımcıları Kullanacak – Starfield Modlama Desteği

Starfield’ın Steam repo’sundan edinilen son geliştirici etkinliklerine göre, oyunun Creation Kit 2’sinin yayınlanması nihayet yaklaşıyor gibi görünüyor.

Starfield Güncellemesi Oyuna Modlama Desteği Getiriyor
Starfield Güncellemesi Oyuna Modlama Desteği Getiriyor

22 Şubat güncellemesi, öncelikle Reddit kullanıcısı TERAB1T tarafından fark edilen, Bethesda’nın oyuna “ct_beta_verifiedcreator” adında yeni bir kod tabanı dalı eklediğini gösterdi. İlk kısım muhtemelen “creation” veya “creator tools”anlamlarına geliyor olabilir, sonraki anahtar kelimeler ise beta dalının mod yapımcılarının para kazanmasına yardımcı olmayı amaçlayan Bethesda’nın Doğrulanmış Yaratıcı Programı’na katılanlar için ayrılacağını gösteriyor. Bu da, “son starfield güncellemesi oyuna modlama desteği getiriyor” cevabına çıkıyor.

Stüdyonun “beta” adını içeren yeni bir Starfield kod dizisi oluşturduğu en son 6 Kasım’da ortaya çıkmıştı. İki gün sonra, Maryland merkezli geliştirici beta sürümündeki Steam kullanıcıları için 1.8.83 güncellemesini yayınladı. Yeni ortaya çıkan bu kod dizisinin stüdyonun oyunun resmi mod araçlarını “doğrulanmış mod yapımcıları”na öncelikli olarak sunmaya yönelik olabileceğini belirtse bile, bu ücretsiz mod yapımcılarının daha uzun beklemesi anlamına gelmiyor. Bethesda’nın Starfield yapımcısı Todd Howard, Starfield’ın mod araçlarının 2024’te geleceğini, ücret almayan, yani oyunu sevdikleri için mod yapanlar ve bu Doğrulanmış Mod Yapımcıları arasında bir ayrım yapmayacağını ima etmişti.

Starfield Mod Desteği 2024 Baharı’nda Bizlerle Olabilir – Starfield Modlama Desteği

Geçmiş Starfield yamalarının her biri kararlı sürüme ulaşmadan önce yaklaşık iki hafta beta aşamasında kaldı. Ancak, oyunun Creation Kit 2’si tanıtılacak işlevlerin hacmi nedeniyle daha kapsamlı bir test gerektirebilir. Yine de, testlerin yakında başlaması durumunda tam teşekküllü bahar yayını muhtemelen mümkün olacak gibi görünüyor. Yeni sızdırılan beta kod dizisinin, SteamDB tarafından çıkarılan verilere göre İngilizce’ye ek olarak Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Japonca desteği olduğu görünüyor.

Resmi mod araçlarının, Starfield’i modlama sürecini ciddi şekilde hızlandırması bekleniyor, zira bu modcular için güçlü bir geliştirme arayüzü sunacak. Şu ana kadar oyun için herkese açık modlar, hex düzenleyiciler gibi ilkel yöntemler kullanılarak oluşturuldu. Creation Kit 2’nin yakında çıkacak olması, Bethesda’nın Starfield’in mod yapımcıları için bir “cennet” olma sözünü yerine getirme çabalarında ilk büyük adımı olabilir.

Starfield Güncellemesi Oyuna Modlama Desteği Getiriyor
Starfield Modlama Desteği

Bu yama her ne kadar modcular için iyi de olsa, aynı zamanda Bethesda’nın iş yükünü azaltmak için de mükemmel görünüyor. Çünkü oyunda eksik, hatalı veya bozuk olan neredeyse her şey hakkında modcular çalışarak mod yapıp bunu düzeltiyorlar. Tabii ki daha sonra kendileri de uğraşıp oyunun vanilla sürümünde bunları düzeltiyorlar ama bu dediğimi değiştirmiyor. Tıpkı bazı oyunların topluluklarının modlarını kullanıp, bunları oyunun normal sürümüne eklemeleri gibi (bknz: Minecraft).

Tüm bunlara rağmen bu güncellemenin mod yapımcıları için oluşturacağı kolaylık ve gelir modeli çok büyük bir rahatlık olacak.

Bizi takip etmeyi unutmayın!

Elden Ring Shadow of the Erdtree Genişleme Paketi ile Geri Dönüş Zamanı!

0/5 (0 Reviews)
site logo