Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty ‘de Bulunan 9 Easter Egg

Son çıkan Cyberpunk 2077 Phantom Liberty genişleme paketinde oyuna birçok easter egg geldiği keşfedilmişti. Bunların 9’unu yazımızda anlattık.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Geçtiğimiz aylarda Cyberpunk 2077’ye gelen genişleme paketi olan Phantom Liberty ile oyun, meraklı oyuncuların keşfetmesi için yeni easter eggler ile dolup taşmış durumda. CD Projekt Red çoğu zaman oyunlarına çeşitli, harika easter eggler eklemiştir. Bunlar, genellikle önceki çalışmalarına yapılan göndermelerdir ve Cyberpunk 2077 genişleme paketi olan Phantom Liberty de buna dahildir.

Tabii ki, bu easter egglerin çoğu, CD Projekt Red’in diğer sevilen oyunu olan The Witcher’a gönderme, ancak keşfedilecek daha çok farklı göndermeler de var. Oyuncuların önceki performanslarına, medyadaki farklı yapımlara, karakterlere veya hatta oyun içi anıtlara yapılan göndermeler olsun, şimdiye kadar keşfedilen en iyi easter eggler arasında bunlar bulunmakta.

9 – Barghest – Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Barghest, Kurt Hansen’ın Dogtown’da kurduğu özel ordunun adı ve ikonografisidir. Barghest, genellikle siyah köpek benzeri bir ruh olarak tasvir edilen Avrupa mitolojisinden ürkütücü bir yaratıktır.

Bu isim şirket için uygun olsa da, bu yaratıkları tasvir eden tek oyun Cyberpunk 2077 değildir. Barghest’ler ayrıca The Witcher ve The Witcher 3: Wild Hunt‘ın Blood and Wine genişleme paketinde de görülmüştür. Bu yaratık, Cyberpunk’ın The Witcher’a yaptığı birçok göndermeden biri olabilir.

8 – Roach’ın Yarış Arcade’i Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

The Witcher oynamış olanların bileceği bir şey vardır: The Witcher oyunlarının ana karakteri olan Geralt of Rivia’nın sadık bir atı vardır ve bu atın adı Roach’tur. Cyberpunk 2077’de de, ‘Roach Race’ adlı bir arcade makinesi bulabilirsiniz. Daha da iyisi, bu arcade makinasından oyun da oynayabilirsiniz.

Bu, internetin kesik olduğunda oynanan Google’ın küçük dinozor oyunu tarzında eğlenceli bir mini oyun. Oyun, Roach’un eyerlerinden kaçtığı ve Geralt’ın da onu yakalamak için uğraştığı bir alanda geçiyor. Roach kaçarken önünden onu durdurmak için farklı farklı engeller ve düşmanlar yollanır. Bu sırada The Witcher’a ait müziklerin 8 bit versiyonlarını dinleyebilirsiniz. Bu oyun, Phantom Liberty’de daha da genişlemiştir. Captain Caliente bölgesine vardığınızda, parlayan bir datashard görebilirsiniz. Bu datashard’de Roach’ın yarışının ufak bir incelemesi yazar. 

7 – Arasaka Kule Oyunu Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Başka bir arcade makinesi easter eggi daha. Bu iyi gizlenmiş ve hafifçe ürkütücü görünümlü arcade makinesi, Badlands’de bulunabilir. Bu, Ünlü Cyberpunk karakteri Johnny Silverhand’in kariyerindeki en önemli anlarından biri olan Arasaka Kulesi’ne saldırısını tasvir eden ciddi zorlu ve gizemli bir mini-oyun.

Oyun, klasik Doom oyunlarına bir gönderme gibi görünüyor. Ancak, easter egg açısından, bu arcade oyunu oldukça tuhaf ve ilginç. Daha önceleri oyunda bulunmuş FF:06:B5 adındaki kodla alakalı bir gizem mevcut. Bu arcade oyununu tamamladıktan sonra bu kodla alakalı ürkütücü ve merak uyandırıcı bir cutscene araya giriyor. Ayrıca arcade makinesinin bulunduğu oda da birçok farklı belge ve makale mevcut. Bunlar oyunun hikayesiyle alakalı olabilir.

6 – CDPR Braindance (Beyin Dansı) Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Phantom Liberty ile birlikte oyunca birçok ilginç satıcı eklendi ve bunlar arasında Michal ve Marcin adlı bir çift de var. Bu satıcılar, geçen yıllarda CD Projekt Red tarafından geliştirilen çeşitli oyunlara gönderme olan beyin dansları satıyorlar.

Bu beyin dansları, Cyberpunk başta olmak üzere The Witcher ve Gwen gibi oyunlara gönderme olarak bulunuyor. Bu BD’lerin maliyetleri her oyunun kendi çıkış yılına işaret ediyor. Bunlar hoş göndermeler olmakla birlikte bu kadarla da kalmıyor bu easter egg. Michal ve Marcin adındaki bu satıcılar CD Projekt Red’in kurucuları olan Michal Kicinski ve Marcin Iwinski‘ye atıfta bulunuyor olabilir.

5 – Cyberpunk: Edgerunners Anıtları Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Cyberpunk 2077, Netflix dizisi Cyberpunk: Edgerunners’a birçok gönderme içeriyor. Phantom Liberty ise bu sevilen diziyi işaret eden yeni bir gönderme daha ekledi ve bu oldukça duygusal, dizi izleyenlerin içini kıpır kıpır yapacak bir gönderme. Bu bol spoilerlı Gizli easter egg, Columbarium’da bulunabilir.

Burada, oyuncular dizinin ölmüş karakterlerine ait çeşitli anıtlarla etkileşime girebilirler. Her biri uygun bir görüntüye ve yürek burkan bir yazıya sahip. Dizi hayranları için, bu anıt kesinlikle ziyaret edilmeye değer.

4 – Ken Block Arabası Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Az önce bahsettiğim edgerunners karakterlerine yapılmış anıtlarından daha üzücü bir easter egg bu. Ken Block, Amerikalı bir ralli sürücüsü. Geçtiğimiz sene, 2 Ocak 2023’de Utah’da bir çiftliğin yakınında yaptığı araba kazası sebebiyle hayatını yitirmiştir. CD Projekt Red’de bunun üzerine kalp ısıtan bir gönderme eklemişler oyuna.

Araba, Northside Watson’da bulunabilir. Ancak sürebilmeniz için anahtarı da bulmanız gerekecek. Arabanın yakınında bulunan, kısmen gizlenmiş, bir kutu içinde anahtarları bulabilirsiniz.

3 – Bay Wick Cyberpunk 2077 Phantom Liberty’de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty'de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Cyberpunk’daki ünlü Johnny Silverhand, Keanu Reeves’in sevilen tek karakteri değil. Uzak ara değil, çünkü efsanevi aktörün geniş bir portföyü var. Diğer en sevilen karakterlerinden biri acımasızca, köpeklerinin öcünü alan tetikçi John Wick.

John Wick’e yapılan bu gönderme Petrochem Stadyumu’nda bulunabilir. Silah satıcısının yakınında bulunan oyuncular, üzerine “Bay Wick İçin” yazılı altın kaplama silahlar dolabını bulabilirler.

2 – Biggs ve Wedge Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Phantom Liberty’de ‘The Spider and the Fly’ görevi sırasında, oyuncular Biggs ve Wedge adında ki birilerinin arasındaki e-posta yazışmalarını keşfedebilirler. Bu isimler, muhtemelen Star Wars karakterleri, Biggs Darklighter ve Wedge Antilles’e bir gönderme olarak kullanılmış olabilir.

Luke Skywalker’ın X-Wing pilotları ve arkadaşları, Biggs ve Wedge isimlerinin oyunlarda birden fazla kez görüldüğünü daha önce de görmüştük. Final Fantasy serisinde de bu isimleri birden fazla kez görmüştük.

1 – Sarı Telefon Kutuları – Cyberpunk 2077 Phantom Liberty‘de Bulunan 9 Easter Egg

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Phantom Liberty’deki en ünlü easter egglerden biri muhtemelen sarı telefon kutuları. Bu, telefon kutuları birden fazla gönderme içeriyor. Ayrıca Vi ve Johnny arasında, normal oynanışınızda olmayacak etkileşimler içerebilir. Bu telefon kulübesinin etrafında birçok numara bulunsa da, bunlardan bazıları oldukça dikkat çekici.

Başka bir Witcher göndermesi isteyen oyuncular, 5745552377 numarasını çevirmelidir ve karşılarında Witcher müziğinin bir versiyonu çalacaktır. Daha farklı bir gönderme isteyen oyuncular, 6175556277 numarasını aramalıdır. Bu, Johnny Silverhand’in grubu Samurai’nin Never Fade Away şarkısının bir cover’ını çalacaktır. Ayrıca telefondan 911’i çevirdiğinizde benzersiz bir etkileşim alabilirsiniz.

Son olarak, ucuza Cyberpunk 2077 almak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın!

0/5 (0 Reviews)
site logo