Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarım, En Kolay Başarım

Bir Phasmophobia oyuncusu, sadece birkaç kişinin elde ettiğini gördüğü, oyunun en kolay başarım larından birini paylaşıyor.

Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar
Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar

Phasmophobia oyuncularının çoğunun gözden kaçırdığı belirli bir başarım olduğu ve bu başarımın oyunun en kolay elde edilen başarımlarından biri olduğu ortaya çıktı. Oyun çıkalı üç yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, oyun hala popülerliğini koruyor ve Phasmophobia farklı platformlara çıkmaya devam ediyor.

Phasmophobia, pandeminin zirvesinde, Eylül 2020’de piyasaya sürüldüğünde hayatta kalma korku türünde eğlenceli ve hoş yenilikler yaparak, oyuncuları korkmalarına rağmen bu oyuna bağımlı yapmayı başardı. Ülkemiz de bile birçok yayıncı ve Youtuber sadece bu oyunu oynuyor ve bu şekilde büyüyorlar. 

Ayrıca oyunun getirdiği sesli sohbet özelliği sayesinde de her girdiğiniz yeni oyunda işler daha ilginç bir hal alıyordu. Bu özellik sayesinde, hepimizin evlerine kapandığı günlerde, oyunun Twitch ve YouTube yayıncıları tarafından, yayın ve içeriklerine seçilmesine sebep oldu. Bu da oyunu hepimize tanıttı ve ne kadar eğlenceli, bağımlılık yapıcı bir oyun olduğunu gözler önüne serdi. Pandemi döneminde herkesin reklamını yapmasıyla oldukça fazla sattı ve popüler oldu. Phasmophobia’nın bu parlak günleri geride kalsa da, hala sadık bir hayran kitlesi bulunuyor. Bu kitlenin içinde ülkemizden de birçok insan var.

Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar
Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar

Birçok Oyuncunun Elde Edemediği En Kolay Başarım – Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar

Reddit kullanıcısı Kiska_Hacker, Steam kütüphanesinde dolaşırken Phasmophobia sayfasına baktığında “No More Training Wheels” başarısını fark etti. Bu başarı, oyunun eğitim bölümünü tamamlayan yeni oyunculara verilir ve teknik olarak da alınması en kolay başarı olarak kabul ediliyor. İronik ama gözden kaçan en kolay başarım bu. Ancak, oyuncuların sadece %1,4’ünün bu başarımı aldığı fark edildi. Yine de, bunun çok az bir oyuncu tarafından elde edildiği düşünüldüğünde, aynı zamanda gözden kaçırılması en kolay olanı olduğu anlaşılıyor. Başka bir Reddit kullanıcısı, birçok deneyimli oyuncunun oyuna bu başarımlar gelmeden önce başladığı için çoğunun, muhtemelen, oyuna baştan başlamamak için bu başarımı almak istemedikleri düşünülüyor.

Bu arada, geliştirici Kinetic Games, oyunun çıkışından yıllar sonra bile oyunu geliştirmeye devam ediyor ve Ocak 2024’te bir güncelleme yayınlamışlardı. Yama genellikle aydınlatmayla ilgili grafik ayarlarını değiştirerek daha iyi görseller sunuyor. Ayrıca birkaç küçük düzeltme ve oyun dengelemesi için birkaç ekleme de yapıldı, bu da ekibin oyuncuların deneyimlerini önemsediğini gösteriyor.

Bu yeni güncelleme ise ışık dinamiklerini artırmayı amaçlayan bir dizi özellik içeriyor. Göz Adaptasyonu ve Ekran Alanı Küresel Aydınlatma (SSGI) gibi yeni grafik ayarları, oyuna entegre edilmiş olup ışık ayarlarının ve yansıyan ışığın daha gerçekçi bir şekilde tasvir edilmesini vaat ediyor. Tüm mekanlarda, haritalarda statik aydınlatma ve ortam ışığı büyük bir revizyondan geçti. Ayrıca, ay gibi dış ışık kaynakları ve sokak lambaları artık pencerelerden sızacak ve oynanışa ürkütücü bir gerçekçilik katmanı ekleyecek. Artık çiftlik evleri gibi daha büyük odalar bilinçli olarak daha karanlık görünecek ve oyunun genel etkileyici atmosferine katkıda bulunacak.

Phasmophobia Seviyorsanız Buna da Göz Atabilirsiniz – Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar

Oyunun hayranları yeni içerikleri ve konsol sürümü için biraz daha beklemek zorunda kalsalar da, deneyebilecekleri başka şeyler var. Korku türü oyun sektöründe her zaman popüler olmuş bir türdür. Eğer Phasmophobia’dan sıkıldıysanız ve yeni şeyler denemek istiyorsanız, 5 Mart’ta piyasaya sürülecek olan The Outlast Trials’ten hoşlanabilirsiniz belki. 

Phasmophobia’nın yenilikçi ses tabanlı oynanışı ve doğaüstü eventleriyle tam olarak benzerlik göstermese de, The Outlast Trials’ın da benzer ürkütücü atmosferi ve eşya tabanlı oynanışı olduğu görülüyor; bunlar, ilk oyunu bir hit yapan öğelerden. Ayrıca, RPG’lerin ve takım mekaniğinin hayranlarına hitap edebilecek sınıf tabanlı karakterler de bulunmaktadır. The Outlast Trials, Phasmophobia’yı ilk oynadığınız da hissettiğiniz o kıvılcımı tekrar hissetmek için uygun bir oyun olabilir belki.

Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar
Phasmophobia Oyuncularının Kaçırdığı Başarımlar, En Kolay Başarımlar

Ama şunu da söylemek isterim: oyun, Outlast serisinin ismini kullanarak çıkış yapacak olan bu oyun kesinlikle benim düşündüğüm gibi bir oyun değil. Arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli ve pek korkunç olmayan görevler yapmak istiyorsanız deneyebilirsiniz. Yani korku oyuncularına hitap edecek bir oyun değil. Ayrıca oyun şu an Steam 15$. Verdiğiniz paraya değmeyebilir.

Bizi takip etmeyi unutmayın!

Free-to-Play Oyunlarda Para Harcamayan Çocuklar Zorbalanıyor

0/5 (0 Reviews)
site logo