Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın kapak

Dota 2’de oyuncuların severek oynadığı Phantom Assassin hakkında bilgiler, buildler ve dahası Dota 2 Phantom Assassin Rehberi’inde bulabilirsiniz.

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın

Öncelikle rehbere girişmeden şunu belirtelim. Bu rehber oyuna yeni başlamış, herolara alışma sürecinde olan arkadaşlar içindir. Oyunu bilenler de okuyup bilgilerini tazeleyebilirler tabii ki.

Ayrıca listemize PA ile ilgili birkaç kişinin buildlerini koyacağız ki size yön göstersin. Şimdi pek uzatmadan rehbere geçelim.

Bu hero çok yüksek miktarlarda kritik vurabilen ve oyunu taşımak için seçilen bir herodur. Bu heroyu oynuyorsanız early game’de pek iş yapamayabilir ama mid ve late game’de oyunun anasını beller.

Build ve oynanıştan önce heromuzu tanımanızı istiyorum. Bu sebeple ilk olarak hikayesine biraz değinelim.

Phantom Assassin’in Hikayesi

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın hikaye
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi, Bu Buildlerle Oyunu Taşıyın

Bu heronun hikayesi bazı kaynaklarda çok farklı anlatılmaktadır. Ancak güncellemelerle karakterin hikayesine yeni detaylar eklendiğini görebiliyoruz.

Karakterimiz PA ilk Dota oyununda Mortred olarak geçiyordu. Bu sebeple ondan Mortred diye bahsedeceğim. Mortred, The Veiled Sisters tarafından yetiştirilmek üzere seçildiği söylenir. Mortred çocukluktan itibaren suikastçi olarak yetiştirilmiştir. İsmi ise Kral Arthur savaşındaki bir kişiden geliyor. Dota 1’de gece-gündüz grubu arasında biz gece grubundandık. Dota 2’de b ayrım artık olmasa da bunu bilmek iyi olur.

Phantom Assassin’in Skilleri Neler?

Stifling Dagger

Düşmana küçük bir hançer yollar. Level artırımına göre % 25 /% 40 /% 55 /% 70 oranında hasar + ultisiyle % 50’lik fiziksel hasar verir. Alınan hasar ile düşmanı %50 oranında yavaşlatır. Bkb’si olan birimlerde de kullanılabilir. Ancak sadece hasar verir, yavaşlatmaz.

Phantom Strike

Bir birime, dosta veya düşmana ışınlanmaya yarar. Düşmana ışınlanırken ekstra bir saldırı hızı (levele göre 75/100/125/150) kazanır.

Blur

Eskiden pasif olarak kullanılan bu yetenek artık pasif değil. Phantom Assassin bu yeteneğini düşmanın saldırılarından korunmak için kullanır. Haritadan ve düşmanın çevresinden kısa süreliğine kaybolur. Yetenek blur haliyle saldırabilir, blur özelliği saldırırken kaybolmaz. Aghanim’s Scepter ile yetenek süresi uzar.

Fan of Knives

Aghanim’s Shard ile özelliği açılır. 550 yarıçapa sahip alanda etki yapar. Alana keskin bıçaklar yollar. Çarpma ile düşman birime %16’lık sağlığını alır.

Coup de Grace

Phantom Assassin’nın kritik etkiye sahip ultisidir. Q skili stifling dagger ile de bu özellik kullanılabiliyor. Pasif yetenektir. Levele göre kritik etkisi 200%/325%/450% oranında artar.

Early Game’de Almanızı Önerdiğimiz Itemlar

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
 • Quelling Blade : Last hit için gerekli bir item. Ayrıca esnek bir kullanıma sahip.
 • Tango : Lane de, base dönüp canınızı doldurmak yerine, lane de kalıp crap de ve exp de geri düşmeden can doldurmanız için.
 • Iron Branch x3 : Başlangıç itemları damage açısından pek iyi değil. 3 branch sayesinde last hiti daha kolay atabileceksiniz.
 • Poor Man’s Shield : 7.28 sürümünden önce Phantom Assassin’e tercih edilen bir itemdı ancak oyundan kaldırıldığı için bunu kullanamayız.
 • Circlet : Yukarıda bahsettiğim Poor Man’s Shield’ın yerini bu item aldı. Çok amaçlı bir item diyebiliriz. Statları çok kullanışlı. Can yenilemek ve Fight için işe yarar bir item. Ayrıca son sürümle birlikte fiyatı da bir miktar düştü.

Oyuna Nasıl Başlamalı? Nelere Dikkat Etmeli?

Oyun başında heromuz, çok kolay dürtülebilir bir hero. Lane de baskıya maruz kalacaksınız ama olabildiğince hasar almamaya ve farmlamaya bakın. 

İlk 3-4 level da son vuruş yapamanız bir zor olabilir ama 5 ve 6.cı levellardan sonra Q skillinizi geliştirirseniz o skillin mana ihtiyacı çok az olacağı için bol bol Q skillinizi kullanabilir ve last hit konusunda rahatlayabilirsiniz.

PA level 11’e kadar pek işlevsiz bir herodur. Bu sebeple lane de bunu kesin alırım dediğiniz durumlar olmadıkça hiçbir fight a girmemenizi öneririm. Ayrıca 11 level olmayı geciktirirseniz baya eziyet çekersiniz.

Mid Game

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
 • Battle Furry : Bu itemla farmlamak oldukça zordur ama oynamayı biraz çözdükten sonra çok kolay farmlayabilirsiniz bununla.
 • Magic Wand : Bu itemı karşı takıma göre çekebilirsiniz. Opsiyonel bir item.
 • BKB (Black King Bar) : Rakibe q+w attıktan sonra bkb’yi açıp rakibin anasını belleyebilirsiniz.
 • Power Treads : Çeviklik özelliği seçilip kullanılmalıdır.
 • Helm of Dominator : Bu item sizin için oldukça önemli ki atacağınız kritikle canınızın yarısını , %30’unu gibi büyük HP’leri doldurabilirsiniz ve üstüne armor kazanırsınız.
 • Phase Boots : Damagenizi arttırıp kritik hasarı katlar,rakibe Q skiliniz ile yavaşlatma atınca üstüne tıklarsanız koşarak çok kolay yakalamanızı sağlar.

Mid game çok hararetli ve eğlenceli geçecek bir kısım. Biraz farmdan çıkın ve Phase + Dominator bittikten sonra adam kesme keyfini yaşayın.

Late Game

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi

Diğer Buildler

Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi
Dota 2 Phantom Assassin Rehberi

PA’nın hikayesinden, skillerinden ve oyun stratejisinden bahsettik. Umarım rehber hoşunuza gitmiştir. Bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo