Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg

Red Dead Redemption 2 Easter Egg ler bakımından oldukça zengin bir oyun. Bu yazıda da sizlere Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg i derledik, umarız liste hoşunuza gitmiştir.

Red Dead Redemption 2, şu son 5-6 sene içerisinde çıkmış Rockstar’ın en iyi macera-aksiyon türündeki oyunu. Onlarca ödül almış bu oyunu sevenler de bir hayli fazla. Bu kadar sevilip, popüler olmuş ve onlarca ödül almış Rdr2’de ki easter eggleri merak eden sizler için bu easter egglerin bir kısmını sıraladık. Tüm easter eggleri sıralamaya kalksak ne yazık ki yaz yaz bitiremeyiz.

Lafı fazla uzatmadan listeye geçelim.

4- Hayalet Tren – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

Bu easter egg adından da anlaşılabileceği üzere hayalet bir tren hakkında. Bu easter eggin 1996’da yayınlanan Final Fantasy 6’nın Phantom Train boss savaşında bir gönderme olduğu düşünülüyor. Belki sadece ilgi çekici olur diye de koymuş olabilirler.

Bu treni görmek için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Lemonye’nin kuzeyindeki, Lemonye tabelasının hemen yanında bulunan raylara gitmeniz gerek.
 • Ardından gece saat 03:00 olmasını beklemelisiniz.
 • Bu saatlerde rayların etrafında biraz dolanmalısınız
 • Eğer atınız huysuzlanmaya başlar ve kişnerse tren spawnlanmaya başlayacak demektir.
 • Eğer güneş doğmaya yakınsa gidip uyuyun ve bir sonraki gece tekrar deneyin. Artık burası biraz şansa bağlı

3- Agnes Dowd’un Hayaleti – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

Bu hayalet hakkında pek bir şey bilinmiyor ancak siz bu kadın hayaletini bulmadan önce oyundaki diğer npcler bununla karşılaşmış olabiliyor. Eğer bu npclerden bazılarını bulabilirseniz sizinle hayalet hakkında bir diyaloğa girecek. Bu diyaloglar sayesinde bu kadın hakkında daha fazlasını öğreneceksiniz. 

Şimdi bu kadının hayaletini bulmanız için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Bluewater Marsh’ın kuzey batı kısmındaki bataklığa, saat 21:00 – 03:00 aralığında gitmeniz gerek.
 • Bu saatlerde orada dolaşırsanız Agnes’in hayaleti sizi, yerini daha kolay tespit edebilmeniz için çığlık atacaktır.
 • Ardından sesi takip edin
 • Sonunda hayaleti bulacaksınız.
Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

2- Cave Devil – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Dead Redemption 2 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

Mağara Şeytanı… Batı Elizabeth’teki, Big Valley’deki Pronghorn Çiftliği’nin kuzeybatısındaki Gizli Tünel’de karşılaşılabilen biridir kendisi. Bu adamın bulunduğu mağaraya adım attığınız anda atmosfer ve ambiyans bir anda değişiyor. Etrafta meşaleler, duvarlarda el izleri, kan izleri buluyorsunuz. Yolunuza bir köprüden geçerek devam edip merdivenden indiğiniz yerin karşısında 1-2 metre yüksekte bir platform görüyorsunuz. 

Orada, kayaların arkasından biri size sesleniyor ve bir diyaloğa giriyorsunuz. 

“Burada kötü şeyler ve kötü insanlar var. Ve seni kastetmiyorum. Ben şeytanım. Ben şeytanım. Ben şeytanım! Tamam, aslında şeytan değilim ama olmak istiyorum. Olmak istiyorum… ve bu daha da kötü.”

Buraya ulaşmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Batı Elizabeth’teki Big Valleye gitmeniz, oradan da Pronghorn Çiftliğine varmanız gerek. 
 • Ardından bu çiftliğin kuzeybatısında ilerleseniz gizli bir mağaraya rastlayacaksınız.
 • İçinde girdiğinizde yolu takip edin ve Cave Devil’la karşılaşın.
Dead Redemption 2 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

1- Blackwater Atletik Takımı Katliamı – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Bu gizem bir gazete küfürüyle başlıyor. Blackwater Defteri No. 69’da, yerel spor takımı Blackwater Athletics’in ortadan kayboluşunu ayrıntılarıyla anlatan üzücü bir rapor var. Makale, Blackwater Athletic Club üyelerinin şehrin kuzey ucundan bir grup koşusuna çıktıktan sonra ortadan kaybolduğunu ortaya koyuyor. Kapsamlı arama çabalarına rağmen, takım üyelerinin bulunamadığını belirtiyor makale.

Dead Redemption 2 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

Rapor başlangıçta yerlilerin takımı kaçırma olayıyla ilgili spekülasyonlar yapıyordu, ancak yakın zamanda hayvan hırsızlığı veya kabileler tarafından kaçırılma olaylarının olmaması göz önüne alındığında bu teori çürütüldü. Bu gizem muhtemelen oyundaki en karanlık gizemlerden biri olabilir.

 • Başlangıçta bir Kızılderili saldırısı olduğu varsayıldı
 • Gerçek hayattaki Los Maniceros katliamına göndermeler
 • Vücut parçaları ve uzuvlarıyla oluşturulmuş, Blackwater’a gönderme yapan “B” harfi

Kasabanın batısında, parçalanmış uzuvların yanı sıra on adamın cesedini de ortaya çıkaran bir toplu mezar yatıyor. Her oyuncu üniformalarından tanınabiliyor ve on ceset olmasına rağmen hiçbirinde eksik uzuv belirtisi yok.

Dead Redemption 2 Easter Egg
Dead Redemption 2 Easter Egg

Muhtemelen Blackwater Athletics’i temsil eden, mezarın yakınındaki bir toprak yığınında ayrı bir “B” harfi oluşturacak şekilde düzenlenmiş parçalanmış uzuvlar ortaya çıktığında rahatsız edici bir açıklama ortaya çıkıyor. Blackwater’da bir Kızılderili saldırısına ilişkin ilk şüphelere rağmen gerçek, beklenenden çok daha tuhaf ve karanlık çıkar.

Blackwater Atletizm Takımı’nın karıştığı olay, Kolombiya amatör futbol takımının on iki üyesinin kaçırıldığı ve yalnızca bir kişinin hayatta kaldığı gerçek dünyadaki Los Maniceros katliamını hatırlatıyor. Bazıları ölümlerden Kolombiya Ulusal Kurtuluş Ordusu‘nun sorumlu olduğunu iddia ediyor, ancak bugüne kadar bunun nedeni bilinmiyor.

Red Dead Redemption 2’de bu bağlantı, Ulusal Kurtuluş Ordusu liderinin El Payaso veya “palyaço” olarak anılması nedeniyle açıkça ortaya çıkıyor; bu, oyundaki iki kurbanın üzerinde palyaço maskesinin varlığını açıklıyor.

Blackwater Atletizm Takımı Cinayetinin Ardındaki Kişi – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

Red Dead Redemption 2 dünyasında bu cinayetlerin arkasında oldukça derin bir hikaye yatıyor. American Dreams görevini oynarken, oyuncular yakınlarda rahatsız edici grafitilere sahip üç cesetle karşılaşırlar.

Daha fazlasını keşfederseniz, Edmund Lowry Jr.’ın Lucky’s Cabin‘in altındaki saklandığı yere giden bir harita keşfederler. Bu oldukça ürkütücü bodrum katında, Blackwater ekibinin ortadan kaybolmasıyla aynı zamana denk gelen Batı Elizabeth bölgesindeki Lowry cinayetleriyle ilgili makaleler bulunuyor. Bodrumda ayrıca katili açıkça doğrulayan tüyler ürpertici bir manzara daha var: Blackwater suç mahallinde olduğu gibi insan uzuvlarından oluşturulmuş bir “B” harfi. 

Blackwater Atletizm Takımı için adaleti sağlamanın kesin bir yolu yok, en azından Lowry’yi takip ederek. Eğer kendiniz bıçaklarınızla adaleti sağlamak isterseniz, benzer, acımasız bir kaderle mücadele etmek zorunda kalacağınız bir hesaplaşma başlar. 

Lowry’yi bir RDR2 kasabasındaki Şerif’in ofisine getirmeye çalışırsanız, onu vurmak zorunda kalacağınız agresif bir saldırıyla sonuçlanacaktır. Blackwater kurbanları o kadar da paramparça olmasa da makaleler Lowry’nin boğulma dahil farklı yöntemler kullandığını ortaya koyuyor.

Umarım listeyi beğenmişsinizdir. Son olarak, ucuza Red Dead Redemption 2 almak için sayfamıza göz atabilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın!

0/5 (0 Reviews)
site logo