Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Minecraft Köylü Meslekleri, Minecraft Köylüler Güncel Liste

Kapak - Minecraft Köylü Meslekleri, Minecraft Köylüler (2024 Güncel)

Bu yazımızda sizlere Minecraft köylü meslekleri hakkında bilinen her şeyi aktarmaya çalıştık. Köylülerin meslek edinmesi ve dahası…

Minecraft Köylü Meslekleri, Minecraft Köylüler (2024 Güncel)
Minecraft Köylü Meslekleri

Minecraft’ta ki tüm gerekli öğeler ve bloklar, oyundaki tek bir mob olan köylüler tarafından sağlanabilir. Bu pasif moblar, ticari itemlerle doğdukları için oyundaki en iyi dostlarınızdır. Ancak tüm köylüler eşit değildir. Bu yüzden, bu makalede Minecraft köylü mesleklerini/işlerini en basit şekilde açıklıyoruz. Yapmanız gereken tek şey, Minecraft’ta bir köy bulmak ve köylülerle etkileşime geçmeye başlamak. Bununla birlikte, başlayalım!

Minecraft Köylü Meslekleri Tam Liste (2024 Güncel)

Köylü meslekleri, Java ve Bedrock sürümlerinde de aynı. İlgilendiğiniz mesleği keşfetmek için okumaya devam ediniz.

1-Zırh İşçisi – Minecraft Köylü Meslekleri

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Fırın Bloğu (Blast Furnace)
 • İş Hakkında Bilgi: Demir, Zırh ve Zincir Ticareti

Alfabetik sıraya göre, köylülerin sahip olabileceği ilk iş zırhçılıktır. İsminden de anlaşılacağı gibi, bir zırhçı zırh parçalarını takas etmekten sorumludur. Bu meslek, cevherleri eritmek için kullanılan bir fırın bloğuna ihtiyaç duyar.

Ticaret açısından, onlardan zırh parçaları, bir çan ve bir kalkan alabilirsiniz. Unutmayın, uzman seviye bir zırhçı size büyülü elmas zırh parçaları bile sağlayabilir.

2-Kasap

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Tütsü Bloğu (Smoker)
 • İş Hakkında Bilgi: Pişmiş Et ve Güveç/Yahni Ticareti

Kasap, pişmiş et ve tavşan yahnisi sağlamaktan sorumludur. Bazı zamanlarda, tek bir zümrüt için sekiz pişmiş tavuk parçası bile sunar. Ve diğer yiyecekleri bulamazsanız bile, kasaplar oyunun en güvenilir yiyecek kaynağıdır.

Minecraft’ta bir kasabın işlevsel bloğu, Tütsü Bloğu’dur. Bu blok, oyunda eti normal bir ocaktan daha hızlı pişirmek için kullanılabilir.

3-Haritacı

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Haritacı Masası Bloğu (Cartography Table)
 • İş Hakkında Bilgi: Harita, Bayrak (Banner) ve Çerçeve Ticareti

Haritacılar, bazen oyundaki “en pahalı köylüler” olabilirler. Ancak sağladıkları yardım buna değer. İlk olarak, onlardan boş haritalar, çerçeveler ve bayraklar alabilirsiniz. Bununla da sınırlı değil. Ayrıca okyanus ve orman keşif haritaları da sağlarlar.

Bu özel haritaları kullanarak oyunda okyanus anıtlarını, orman malikanelerini ve gömülü hazineyi bulabilirsiniz. Bu iş için kullanılan blok Haritacı Masası Bloğu’dur. Oyunda haritalar oluşturmak için kullanılır.

4-Papaz/Rahip/Din Adamı

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Demleme Masası Bloğu (Brewing Stand)
 • İş Hakkında Bilgi: Sihirli Itemlar, Redstone ve, hatta, Tecrübe İksiri Ticareti

Papazlar, Minecraft’te size sihirli eşyalar sağlarlar. Tüm köylü işleri arasında, papazlarla ticaret genellikle en ilginç eşyaları almanıza yol açar. Papazlardan Redstone, lapis lazuli, glowstone, ender incileri ve hatta Tecrübe İksiri bile alabilirsiniz.

Ve köyünüzde bir papaz bulamazsanız bile, bir Demleme Masası Bloğu oluşturarak köye bu işi kolayca atayabilirsiniz.

5-Çiftçi

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Gübre Bloğu (Composter)
 • İş Hakkında Bilgi: Kaliteli Yiyecek, Fram Itemları ve Tohum Ticareti

Çiftçilere olmadan Minecraft Köylü Meslekleri’nden bahsedemeyiz. Oyunun en popüler ve yaygın köylü türleridirler. Çiftçiler, yüksek seviye yiyecek itemları ve hatta en işe yarar Minecraft iksirlerinden bazılarının birkaç malzemesini bile sunabilirler.

Alt seviyelerde çiftçiden ekmek, turta, elma, kurabiye, pasta ve yahni alabilirsiniz. Bu arada, uzman çiftçiler ayrıca altın havuç ve kavun dilimleri de sunarlar. Genellikle oyunda, tarlalarda bulunan, bir Gübre Bloğunun yanında doğarlar.

6-Balıkçı

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Varil (Barrel)
 • İş Hakkında Bilgi: Pişmiş Deniz Ürünleri, Kamp Ateşi ve Hatta Büyülü Olta Ticareti

Balıkçılar, oyuna ekleneli pek bir süre geçmedi, oyuna yeni sayılırlar. Balıklar, size pişmiş somon, pişmiş morina ve bir kova morina bile sunarlar. Bunun ötesinde, onlardan bir kamp ateşi ve büyülü bir olta da alabilirsiniz.

Balıkçılığı sevmeseniz bile, bir balıkçı size somonları zümrütlerle takas etme olanağı sağlar, ki bunları diğer mesleklerdeki ticaretinizde kullanabilirsiniz. Balıkçıların bloğu Varil’dir. Ki bu blokla da eşyalarınızı stoklayabilirsiniz.

7-Okçu

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Okçuluk Masası Bloğu (Fletching Table)
 • İş Hakkında Bilgi: Ok, Yay, Çakmak Taşı ve Arbalet Ticareti

Okçu, en az bilinen köylü işlerinden biridir. Düşük seviye okçulardan oklar, çakmak taşı, yaylar ve arbalet alabilirsiniz. Diğer yandan, üst seviye okçular, büyülü yaylar, büyülü arbaletler ve hatta büyülü ok bile sağlarlar.

Ne yazık ki, Okçuluk Masası Bloğu, herhangi bir ikincil işlev sunmaz.

8-Deri İşçisi

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Kazan Bloğu (Cauldron)
 • İş Hakkında Bilgi: Deri Zırh, Deri At Zırhı ve Eyer Ticareti

Eskiden popüler olan, ancak günümüzde eskiden olduğu kadar yararlı olarak kabul edilmeyen deri işçileri. Çoğunlukla deri zırh parçaları ve deri at zırhı sunarlar. Bunlardan hiçbiri çoğu oyuncu tarafından kullanılmaz. Onlardan alabileceğiniz tek yararlı öğe, ancak bu da yalnızca ustalık seviyesindeki bir deri işçisinden gelir, bir at eyeridir.

Ancak, bu mesleğin bloğu olan Kazan Bloğu gerçekten kullanışlıdır. Kazanı, su, lav veya toz kar tanesi depolamak için kullanabilirsiniz. Bedrock sürümündeyseniz, hatta boyalı su ve iksirler depolamanıza izin verir.

9-Kütüphaneci

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Kürsü Bloğu (Lectern)
 • İş Hakkında Bilgi: Büyülü Kitaplar, Pusula, Saat, İsim Etiketi ve Dahası Ticareti

Minecraft’ta büyülü kitapları nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, kütüphanecileri seveceksiniz. Oyundaki büyülü kitapları almanın en kolay yollarından biridirler. Ancak bu da değil.

Onlardan kitap rafları, fenerler, cam blokları, saatler, pusulalar ve hatta isim etiketleri bile alabilirsiniz. İş bloğu olan Kürsü Bloğu, çok oyunculu modda kullanışlıdır ve bir redstone bileşeni olarak hizmet verir. Kitapları üzerine koymanızı sağlar, böylece birden fazla oyuncu aynı anda okuyabilir.

10-Mason

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Taş Kesici Bloğu (Stonecutter)
 • İş Hakkında Bilgi: Farklı Türde Tuğlalar, Pişmiş Taş ve Kuvars Ticareti

Bu meslek, birden fazla ismi olan tek meslektir. Bu meslek, Minecraft Java sürümünde mason olarak adlandırılırken Bedrock sürümünde stonemason olarak adlandırılır. Bir masonun işi çeşitli taşları sağlamaktır. Daha düşük seviyelerde farklı tuğla türleri, cilalanmış taş bloklarının çeşitleri ve kuvars taş blokları için ticaret yapabilirsiniz.

Daha yüksek seviyelerde, renkli seramik, camlı seramik, kuvars bloğu ve kuvars sütunları da alabilirsiniz. Mason’un iş yeri bloğu olan taş kesici, çeşitli boyutlarda taşla ilgili blokları yapmak için kullanılır. En iyi Minecraft seedlerini kullanarak şehirler inşa etmek için taş kesiciden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

11-Çoban

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Dokuma Masası Bloğu (Loom)
 • İş Hakkında Bilgi: Renkli Halılar, Dekorasyon Itemları, Renkli Yünler ve Resim Ticareti

Gerçek dünyadan farklı olarak, çobanın işi hayatta kalma odaklı olmayan nadir Minecraft köylü işlerinden biridir. Genellikle halılar, renkli yünler, bayraklar ve tablolar gibi dekoratif eşyalar sunarlar. Ancak, onlardan makas ve yataklar da alabilirsiniz. Çoğu oyuncu genellikle sadece tablolar için çobanlara gider.

Çobanın iş yeri bloğu, işin kendisinden çok daha ilginçtir. Oyundaki ilgi çekici bir editörle bayraklara benzersiz desenler oluşturmak için dokumayı kullanabilirsiniz.

12-Nitwit

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Yok
 • İş Hakkında Bilgi: Estetik Görünmesi Dışında İşlevi Yok.

Minecraft’teki nitwitler hiçbir işe yaramazlar. Nitwitlere ticaret yapamaz veya onlara bir iş atayamazsınız. Onları bir işe atayabileceğiniz işsiz köylülerle karıştırmayın. Geliştiriciler, Minecraft dünyasının birçok kişi için sadece estetik değerine saygılı kalınması için bir hatırlatma olarak nitwitleri oyuna dahil ettiler.

13-Alet Ustası

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Demirci Masası Bloğu (Smithing Table)
 • İş Hakkında Bilgi: Kürek, Kazma, Çapa Gibi Aletlerin Ticareti

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu mesleğe sahip köylüyle herhangi bir alete sahip olmak için ticaret edebilirsiniz. Daha yüksek seviyelerde ticaret yaparak büyülü aletler bile alabilirsiniz. Dahası, bazen demirciler ticaret yaparken çanlar da sunarlar.

Ayrıca, demirci masasıyla eşya geliştirmesi yapabilirsiniz. Mesela elmas aletleri netherit aletlere yükseltmek için demirci masasını kullanabilirsiniz.

14-İşsiz

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: İşe atamak için, bir blok veya masa kullanın
 • İş Hakkında Bilgi: Bu listedeki herhangi bir mesleği edinebilir.

İşsiz köylüler, onlara bir iş atayana kadar pratikte nitwit gibidirler. Tüm bebek köylüler işsiz köylülere dönüşür ve bir iş yeri bloğu bulana kadar aynı kalır. Ek olarak, bir iş yeri bloğunu kırarsanız, bir işe alınmış köylü işsiz bir hale dönüşecektir.

Ayrıca, bu teknikle bir köylüyü farklı bir işe yeniden atayabilir ve farklı takaslar elde edebilirsiniz. Ancak, bir köylüyle en az bir kez ticaret yaparsanız, artık takaslarını sıfırlayamazsınız.

15-Silah Ustası

Minecraft Köylü Meslekleri
Minecraft Köylü Meslekleri
 • İş Bloğu: Bileme Taşı Bloğu (Grindstone)
 • İş Hakkında Bilgi: Büyülü Silahlar, Madenler ve Çan Ticareti

Son olarak, Minecraft Köylü Meslekleri listemiz silah ustası ile son buluyor ki bu en arzu edilen işlerden biridir. Minecraft’ta speedrun yapıyorsanız, bunların sandıkları işinize çok yarayabilir. Bu sandıklarda obsidyen, silahlar ve demir bulabilirsiniz.

Ticaret açısından, hem büyüyle hem de büyüsüz olarak kılıç ve baltalar sunarlar. İhtiyacınız varsa onlardan bir çan da alabilirsiniz. Ayrıca, araçları ve silahları tamir etmek için bileme taşını kullanabilirsiniz. Son olarak, Minecraft’ta büyüleri kaldırmak için en güvenilir araçtır.

Bizi takip etmeyi unutmayın!

0/5 (0 Reviews)
site logo