Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Ubisoft Skull and Bones un 8 saatlik ücretsiz deneme süresine rağmen oyunun, bir milyon oyuncu barajını geçemediği bildirildi. 

Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!
Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Birçok kişinin düşündüğü gibi, Skull & Bones, oldukça kötü eleştirilere maruz kalıp, oyuncular tarafından Metacritic’te daha da kötü bir skor alarak, bir felaket olduğunu kanıtlamış gibi görünüyor. Tüm bunlar, özellikle başlangıç öncesi bu kadar ağır eleştirilere maruz kalan bir oyun için iyi değil ve Ubisoft’un sonuçları hissettiği görünüyor, çünkü Skull & Bones’un iddialı bir oyuncu sayısı oluşturmakta zorlandığı bildiriliyor. 

InsiderGaming Sayıları Açıkladı – Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

InsiderGaming‘den gelen yeni bir rapora göre, Skull & Bones’un bir milyon oyuncu barajını geçemediği, oyunun oyuncu sayısının şu anda yaklaşık 850,000 civarında olduğu belirtiliyor. Bu açıkça küçümsenemeyecek bir rakam, ancak bunun, oyuncuların oyunu 8 saatlik ücretsiz deneme sürümü aracılığıyla deneyen oyuncuları da içerdiğini ve muhtemelen tüm platformlardaki oyuncu sayısı olduğunu düşündüğümüzde, çok da etkileyici görünmüyor. ‘Ubisoftun mahvettiği oyunlar mezarlığı’na giden başka bir oyun daha.

Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!
Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Şu anda ücretsiz deneme sürümünü oynayan insanların ne kadarının ödeme yaparak oyunu alacakları tam olarak bilinmiyor. InsiderGaming’in kaynaklarından birine göre, oyuncu eksikliğinin ana nedenlerinden biri oyunun 70 dolarlık fiyat etiketi, ki bu konuda Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, Skull & Bones’un bir “AAAA” oyunu olduğunu savundu. 

Ayrıca, Ubisoft un Skull and Bones a 70 dolarlık bir fiyat etiketi yapıştırmasının, iddia edilen 200 milyon dolarlık bütçeyi karşılamak için yapıldığı da mümkün, ancak bu oyuncu sayılarıyla kâr elde edilmesini hayal etmek zor.

Bu fiyat etiketi, hem hayranlar hem de eleştirmenler tarafından oldukça ağır eleştirilere maruz kaldı, ancak aynı zamanda Ubisoft çalışanlarının da kendi oyunlarını eleştirdikleri bildirildi. InsiderGaming ile konuşan bir Ubisoft çalışanı, “hepimiz bunun en fazla 30-40 dolarlık bir oyun olduğunu biliyoruz” dedi, ancak oyunun fiyat gibi bazı yönlerinin “kontrolümüz dışında” olduğunu belirtti. Skull & Bones’un birçok oyun içi alım-satım öğesi var ve bununla birlikte oyunculardan giriş için 70 dolar ödemelerini istemek de bardağı taşıran son damla oldu.

Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!
Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Oyuncular ve Geliştiriciler Fiyattan Şikayetçi – Ubisoft Skull and Bones Oyuncu Sayısı Açıklandı!

Ancak bir umut ışığı var ve Ubisoft’un bir şeyleri değiştirmek ve oyunun kaderini değiştirmek için bir şansı var. Bu rapora göre, Skull & Bones’u oynayanların günlük ortalama üç ila dört saat oynadıkları anlamına geliyor ki bu da katılımın oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Oyuncular bir kez içeri girdiklerinde, bağlandıkları görünüyor, sadece 70 dolarlık fiyat etiketi önlerinde duruyor. İnsanlar paralarını harcadığı için Skull & Bones’un şimdi ücretsiz oynamaya dönüşmesi muhtemel değil. Ancak oyunun Game Pass’de yayınlanması, işlerin daha da kötüye gitmesini engelleyebilir, hatta ve hatta oyuncuları tekrar oyuna çekmeyi sağlayabilir.

Kendi Yorumum

Şimdi Skull and Bones hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. Ubisoft ve EA gibi şirketler vampir gibi stüdyoların kanını emen şirketlerdir. Bu herifler çıkan her oyuna, oyun için alım satım ögeleri ekliyor, oyuncuları olabilecek her türlü şekilde sömürmeyi amaçlıyorlar.

Skull and Bones’da da aynısı oldu ve oyuncular oyunu yerin dibine soktular. Bu, tek Skull and Bones’un başına gelmedi, daha önce onlarca oyunun başına gelmiş bu olaydan hala ders çıkarmadılar maalesef. Normalde oyunu olması gereken fiyattan çıkarsalar, şu saçma sapan pay-to-win, oyun içi alım satım ögeleri koymasalar oyunlar zaten satacak ve oynanacak. Ancak bu şirketler açgözlü. Oyundan kazanacakları para bunlara yetmiyor ve daha fazlasını istiyorlar.

Bununla da kalmayıp oyunlar hakkında hiçbir bilgisi olmayan hissedarlarda stüdyolara ahkam kesiyorlar. Hatırlayın, Cyberpunk 2077 ilk çıktığındaki halini. O oyun bitmemiş bir oyundu ama adamlar hissedarların baskısı yüzünden erkenden oyunu çıkarmışlardı. 

Bu oyundan iyi kâr getireceklerini sanan hissedarlar, oyunun çıktığı ilk hafta tahmin bile edemeyecekleri kadar zarar ettiler. Şimdi bile gidip bu oyunların Metacritic sayfalarınıza baktığınızda insanların bu paralı içerikler yüzünden oyunlara düşük puan verdiğini görebilirsiniz.

Bu gibi sebeplerle günümüzde çıkan oyunlar git gide kalitesizleşiyor. Bunu tek Skull and Bones için söylemiyorum, günümüzde çıkan bir çok oyun için söylüyorum. Ne yazık ki birçoğu ruhsuz, zevksiz, sizi eğlendirmeyen oyunlar. Umarım bu durum ileride düzelir diyorum.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Bizi takip etmeyi unutmayın!

Red Dead Redemption 2 de ki 4 Easter Egg – Red Dead Redemption 2 Easter Egg

0/5 (0 Reviews)
site logo