Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası

En-Yeni-Zombi-Oyunlari-Indie-Oyunlar-ve-Dahasi-Kapak

Son çıkan en yeni zombi oyunlarını bu yazımızda sizlere sunduk. Yenilikçi ve gelecek vadedenleri arasından iyi olanları bulup oynadık.

En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası
En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası

Bu yazımızda sizlere gelecek vadeden en yeni zombi oyunlarını derledik, umarım hoşunuza gider. Listedeki oyunlar biraz sistem kastırabilirler ancak yeni oldukları ve çoğu beta aşamasına olduğu için göz kırpılabilir hatalar bunlar. Zamanla gelecek güncellemelerle düzeltileceğine inanıyorum.

İnfection Free Zone – En Yeni Zombi Oyunları

En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası
en yeni zombi oyunları

Bu listedeki diğer oyunlara kıyasla oldukça sevdiğim bir oyun oldu İnfection Free Zone. Daha çıkalı neredeyse 1 hafta falan oluyor ve şu an steam de 4 bin civarı bir değerlendirmeye sahip. Geliştiricisi ve yayıncısını daha önce hiç duymamıştım ancak çok iyi bir iş çıkarmışlar, tebrik ederiz. 

Oyunun amacı yok. Sandbox türünde bir oyun bu. Ama bir hedef arıyorsanız, her zombi oyununda olan şey, hayatta kalmak. Belli büyüklükteki bir gruba sahipsiniz ve bu insan grubunu çevredeki düşmanlara karşı savunmaya çalışıyorsunuz. Bu düşmanlar hem insan unsurlar, hem de enfekte unsurlar olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunun en dikkat çeken kısmı ise dünya üzerindeki herhangi bir yerde oynayabiliyor oluşunuz. Oyunda bulunan bu sistem sayesinde kendi köyünüzde bile, grubunuzla birlikte hayatta kalmaya çalışabiliyorsunuz. O derece iyi bir harita sistemi var oyunda. 

Ancak, tabii ki bu sistem de pek iyi çalışmıyor. Bazen seçtiğiniz bölgeyi düzgün yaratamıyor, binalar vesaire yerinde olmuyor veya farklı yerlerde oluyor. En iyi çalıştığı yerler, dünyanın önemli ve kalabalık şehirleri oluyor. İşte İstanbul, Berlin, New York, Paris gibi gibi. Oyun betada olduğu için bu hatalar zamanla geçecektir diye düşünüyorum.

En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası
en yeni zombi oyunları

Bunun dışında oynanışı biraz yavan geliyor ilk oynayışınızda ama devam ettikçe alışmaya başlıyorsunuz. Yine de bu kötü bir şey çünkü adam oyuna ısınamadan sıkılıp bırakabilir. Ayrıca zorluk olarakta zor diyebileceğimiz bir oyun. Gerek hayatta kalmak olsun, gerekse etraftaki unsurlar olsun, oyun çok zor geçiyor.

İlk 4-5 gece sizi süründürüyor oyun ama zamanla bununda üstesinden geliyorsunuz. Kaynak bulmakta mid game’e doğru zorlaşıyor. Bunu bir şekilde çözmeniz gerekecek. Yemekler hadi neyse ama diğer kaynaklar, metal, inşaat malzemeleri vesaire bulması baya zorlanıyor. 

Ayrıca oyunda çok fazla bug bulunuyor. Ben oynarken birkaç tanesine denk geldim ama zamanla bunları da düzeltirler diye ümit ediyorum. Bu saydıklarım dışında gayet normal bir zombi – hayatta kalma oyunu İnfection Free Zone.

Oynamanızı öneririm, fiyatı şu an 11 dolar civarında. O da yaklaşık 330 lira civarı bir şey yapıyor. Ve bu indirimli fiyatı. Normal fiyatı 13 dolar mı neydi. Çok geçmeden alıp oynayın çünkü daha buna birçok güncelleme, dlc gelir. Fiyatının da aynı kalacağını düşünmüyorum.

Son olarak oyun kasabilir. Şu anki minimum sistem gereksinimleri de pek iyi değil. Düşük sistemler için kötü bir tercih olacaktır. Optimizasyonu da pek iyi değil, oyun ilerledikçe daha da çok kasıyor. Bu da aklınızda bulunsun.

Last Hope Bunker: Zombie Survival – En Yeni Zombi Oyunları

En Yeni Zombi Oyunları, Indie Oyunlar ve Dahası
en yeni zombi oyunları

Last Hope Bunker’da İnfection Free Zone’dan 2 gün önce çıkmış bir başka zombi temalı oyun. Ancak bu seferki oyunumuzun yapısı, mekanikleri komple farklı. Tabii İnfection Free Zone’dan farklı yoksa oyun sektöründe çığır falan açacak türden bir değişiklik yapmamışlar. 

Oyunumuz kuşbakışı, 3D hayatta kalma oyunu. Açıkçası o kadar da hoşuma giden bir yapım olmadı bu çünkü bilindik şeyler bunlar. Az önceki oyunda en azından yeni şeyler vardı, harita sistemi falan. Ama bu dümdüz bilindik zombi oyunlarından birisi. 

Bu türde çok oyun çıktı ama isimlerini hatırlamıyorum çünkü hepsi birbirinin aynısı gibiydi. Ama bu oyuna bir şans verilebilir sanırım. Çünkü steam yorumları çoğunlukla olumlu yönünde. Şu an SteamDB verilerine göre yaklaşık 3-4 bin kişi oyuna sahip ama sadece şu an 9 kişi oyunda görünüyor. 140 civarı da değerlendirme var. 

Hikayesi de varmış gördüğüm kadarıyla. Ailesini kurtarmaya ve bu salgına bir tedavi arıyan baba konsepti. Oyundaki zombiler World War Z zombileri gibi, üzerinize yığınla atılıyor zombiler. Ancak zombiler o kadar da güçlü değiller, birkaç vuruşa yok oluyorlar. Mini boss zombiler de var ama onlar da aynı, daha fazla mermiye ölüyorlar. Kısaca pek bir özelliği yok bu oyunun.

Normal bi hayatta kalma, – zombi oyunu Last Hope Bunker. Grafiksel olarak çok hoş görünüyor, hayatta kalma mekanikleri de aynı şekilde iyi denebilir sanırım. Bunlar dışında sıkıcı bir oyun. Eğer çok sıkıldıysanız deneyebileceğiniz bir zombi oyunu.

En yeni zombi oyunları listemizin sonuna geldik. Onca oyun arasından bahsetmeye değer gördüğüm sadece bu ikisi olduğunu düşünüyorum. Piyasa şu sıralar durgun ve fazla zombi temalı oyun çıkmıyor. Zombi türü de kendi içinde belli bir doygunluğa ulaştı sanırım. Bu türde oynaması güzel ve yenilikçi işler göreceğimizden şüpheliyim. Umarım yanılırım.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo