Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Minecraft Zırh Askısı Yapımı, Minecraft Rehber, Minecraft Nasıl Yapılır?

Minecraft Zırh Askısı Yapımı, Minecraft Rehber, Minecraft Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Minecraft zırh askısı yapımını ve zırh atkısı ile yapabileceğiniz şeyleri anlattık. Hadi yazımıza geçelim.

Minecraft Zırh Askısı Yapımı, Minecraft Rehber, Minecraft Nasıl Yapılır?
Minecraft Zırh Askısı Yapımı, Minecraft Rehber, Minecraft Nasıl Yapılır?

Minecraft, basit bir oyun olarak başlayıp zamanla devasa bir kültüre dönüşmüş, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan eşsiz bir deneyim sunan bir oyundur. İlk bakışta sadece piksel piksel oluşturulan bloklarla dolu gibi görünse de, Minecraft aslında sonsuz bir yaratıcılık alanı sunar. 

Oyuncular, hayal güçlerini kullanarak dünyalar inşa edebilir, maceralara atılabilir ve çeşitli zanaat becerilerini geliştirebilirler. Ancak, bu eşsiz evreni keşfederken bazen en temel ihtiyaçlar için bile çözümler bulmak gerekebilir.

İşte bu noktada, Minecraft askı yapımı gibi basit ama oyunu eğlenceli ve dolu dolu kılan, oyuncuların hayatta kalma ve keşif maceralarında renk katan bir item. Bu yazıda, Minecraft’ta askı yapmanın inceliklerine ve bu itemla neler yapılabileceğine bakacağız. 

Minecraft Zırh Askısı Yapımı – Minecraft Rehber

minecraft zırh askısı yapımı
minecraft zırh askısı yapımı

Yukarıdaki görseldeki gibi Minecraft zırh askısı yapılabilir. Ben yine de yazıya dökerek anlatayım. İhtiyacınız olan şeyler 6 adet Çubuk, 1 adet Taş Basamak. Önce Taş Basamağı çalışma masasının en alt orta slotuna yerleştiriyoruz. Daha sonra çubukları da sol ve sağ orta slot boş kalacak şekilde koyuyoruz. Ve evet, Zırh Askısı’nı yaptınız.

Zırh Askısının Desteklendiği Platformlar

Aşağıdaki Minecraft sürümlerinde Zırh Askısı bulunuyor.

Java Edition (PC/Mac)Evet (1.8)
Pocket Edition (PE)Evet (1.2)
Xbox 360Evet (TU31)
Xbox OneEvet (CU19)
PS3Evet (1.22)
PS4Evet (1.22)
Wii UEvet (Patch 3)
Nintendo SwitchEvet
Windows 10 EditionEvet (1.2)
Education EditionEvet (1.0.21)

Minecraft Değişen Zırh Askılığı Yapımı

Öncelikle yerin altına 3×3 genişlikte bir alan açıyoruz. Ardından bu alanı 4 blok daha aşağıya kazıyoruz. Elimize bir taş blok alıp bunu sağ en alt köşeye koyuyoruz. Bunun yukarıya bakan tarafına bir redstone meşalesi koyuyoruz. Üstüne de redstone koyuyoruz. Bu alanın en ortasına ise Yapışkan Piston yerleştiriyoruz. 

Bunu yaptığımızda piston otomatik olarak açılacak. Ardından bu pistonun üzerine Balçık Bloğu koyuyoruz. Daha sonra tekrar taş bloğu alıp diğer taş bloğun hemen soluna, 2 blok üstüne yerleştiriyoruz. O taş bloğun üzerine de redstone koyuyoruz. Daha sonra bu taş bloğun, ilk yerleştirdiğimiz taş bloğuna bakan tarafına bir redstone meşalesi daha yerleştiriyoruz.

Buraya kadar yaptıysanız pistonun kapanmış olması ve balçık bloğunun aşağıya inmesi gerek. Ardından bu 3×3 alanın üstünü kapatıyoruz ama ortasını açık bırakıyoruz. Ortasına bir Tuzak Kapısı koyuyoruz. Tuzak kapısının altına, o son koyduğunuz taş bloğunun olduğu yere de bir buton koyuyorsunuz.

Arından 2 adet zırh askılığı alıyorsunuz ve o tuzak kapısının olduğu yere, size bakacak şekilde yerleştiriyorsunuz. İlk askılığı dizdikten sonra butona basıyorsunuz ve askılık aşağıya düşüyor. Daha sonra diğer askılık için de aynısını yapıyorsunuz ve işlemimiz bitti. Artık sadece butona basarak zırh askılıkları arasında değişim yapabiliyor olacaksınız.

Yazımızın sonuna geldik. Bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo