Bildirimler: Oyun Hesapları Dev İndirimler Ucuz Oyun

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri: The Coma Recut

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri The Coma Recut

Bu yazımızla birlikte oyunların bilinmeyen hikayelerine giriş yapıyoruz. Yazımızın ilk konuğu The Coma Recut olacak.

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri: The Coma Recut
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri: The Coma Recut

Bu yazı serisinde sizlere oyunlarda bulunan ve insanların pek bilmediği oyun hikayelerini sizlere sunuyoruz. Serimizin ilk konuğu ise Türkiye’de oldukça niş bir kitleye hitap eden, anime grafikli, hikayeli yürüme simülasyonu oyunu The Coma olacak. Size oyunun bilinmeyen hikayelerini anlatmadan önce biraz oyunu tanıtayım.

Seri Hakkında Bilgilendirme – Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Oyun, normalde 2015’de Cutting Class ismiyle, Türkçe dil seçeneğiyle birlikte piyasaya sürüldü. Ardından oyuna yeni mekanikler, sesler, müzikler ve grafikler getirmek istediler. Bu sebeple oyunun remastered sürümü de The Coma: Recut olarak 2017 yılında çıkardılar. Daha sonra oyun dünya çapında belli bir kitleye sahip olunca, oyunun grafiklerini ve hikayesini daha da geliştirip, yeni bulmacalarda getirip 2.oyun olan Vicious Sisters’ı 2020 yılında çıkardılar. 

Oyunun yapımcıları Kore menşeili Devespresso Games adlı bir indie stüdyo. Stüdyonun Scarlet Hood ve Vambrace Cold Soul adlı iki oyunu daha var. Bu oyunlar hakkında pek bilgi sahibi değilim ancak bunlarda hikayeli yürüme simülasyonlarına benziyorlar. 

Son olarak stüdyo, The Coma serisinin başarısını görünce yeni bir oyun yapmaya daha karar vermişler. Bu oyun ise The Coma 2: Catacomb olacakmış. Hikaye, bu sefer ana karakterimiz olan Youngho’nun komadan uyanıp okula dönmesini ele alıyor ama işler burada çirkinleşiyor.

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Kısaca Oyunun Hikayesi – Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Hikaye, ana karakterimiz olan Youngho adında koreli bir liseli ergenini anlatıyor. Bu arkadaşımız sınav haftasına çalışmak için sınavlardan önceki gün sabaha kadar çalışmaya başlıyor. Bu sırada kendisi gelecekte başına geleceklerin ufak bir yansımasının olduğu rüyayı görür ve uyanır.

Uyandığında ise saat çoktan 8 olmuştur ve acele etmezse sınava geç kalacaktır. Hemen hazırlanır ve okula doğru yola çıkar. Okul yolundayken, okullarının önünde kendi üniformalarından farklı olan bir kızın okul duvarına dayandığını ve o şekilde beklediğini görür. Ardından kızla konuşmaya çalışır ama kız oralı bile olmaz. 

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Daha sonra okuluna vardığında ise bir kaza olduğunu öğrenir. Öğrencinin biri intihar etmeye kalktığını ve komaya girdiğini öğreniriz. Ardından Seho adındaki dombili arkadaşımızla sınıfımıza varırız ve sınava gireriz. Sınav sırasında karakterimizin çok uykusu gelir ve bir anda, sınavın ortasında, uykuya dalar. 

Gözlerini açtığında havanın çoktan karardığını görür. Etrafı araştırırken öğretmeni Bayan Song’un onu maket bıçağıyla kovalamasına şahit oluruz. Ve oyunumuz başlamıştır.

Oyunun Evrenini Anlatan Notlar ve Hikayenin Arka Planı

Okullarda Taciz Vakaları

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri

Oyunu oynadıkça karşınıza notlar çıkıyor. Eğer bu notları dikkatli okursanız çok ilginç şeylerle karşılaşabiliyorsunuz. Mesela oyunun belli bir bölümünde okulun revirine gitmeniz gereken bir durum var. O revire vardığınızda etrafı dikkatli incelerseniz bir not bulabilirsiniz. Notun içeriği ise bir hayli iğrenç. Okullarda neler neler olduğunu bu notlar sayesinde anlayabiliyoruz..

Notları aşağıdan okuyabilirsiniz

-Revir

Okul Hemşiresi Nah çok ateşli! Yirmili yaşlarının ortasında olduğunu ve bunun onun ilk okul işi olduğunu duydum. Onun gelişinden sonra birçok öğrenci birdenbire hasta olmaya başladı. Lanet olsun, sanırım bende hasta oluyorum!”  Aşık Öğrenci tarafından yazıldı

-Gizli Emir

“Bu mesajı okuduktan sonra yok edin. Sinyal verdiğimde birinci kattaki güvenlik kameralarını devre dışı bırakın ve alanı boşaltın. Nasıl olduğu umrumda değil. Okul hemşiresiyle halletmem gereken bazı işler var. Sakın aptalca bir şey yapma! Size ve ailenize kimin para sağladığını unutmayın.”  –Okul Müdürü Mott tarafından yazıldı

-Garip Buluşma

“Merhaba bebeğim. Günün nasıldı? Umarım bu gece seni görebilirim. Ofisinde buluşalım mı? Lütfen öğrencilerin saat 17.00’a kadar gittiklerinden emin ol. Bu akşam okula olan bağlılığınızı tartışmak ve öğrenci kredinizi ödemek için harika bir zaman değil mi?” -Okul Müdürü Mott tarafından yazıldı

Hemşire Nah’ın İtirafı

“Bir itirafım var. Müdür Mott’tan büyük miktarda para aldım. Maddi sorunlarıma daha fazla dayanabileceğimi sanmıyordum. Büyük bir öğrenci kredisi borcu biriktirdim ve ailemden para isteyemedim. Teklifini kabul etmekten başka çarem yoktu. Ama bunu artık yapamam. Sonuçta ondan daha iyi değilim. Lütfen bunu düzeltmeme izin verin.” -Okul Hemşiresi Nah tarafından yazılmıştır.

Zorbalar

Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri: The Coma Recut
Oyunların Bilinmeyen Hikayeleri: The Coma Recut, Okul Kabadayısı Myung-gil

Belli bir noktada hikaye giderek ilginçleşiyor. Dünyadaki her okulun olmazsa olmazı zorbaların, kabadayıların öğrencilerin hayatlarını nasıl etkilediğini görüyoruz.

Myung-gil Mina’yı Seviyor

Merhaba Mina. Beni Hatırladın mı? Ben Myung-gil Kang. 1-B sınıfının en popüler erkeği benim, eminim ki sende farkındasındır. Sonuçta sınıflarımız yan yana. Her neyse, şunu bilmeni isterim ki, ortaokuldan beri senin çok tatlı olduğunu düşündüm. Sanırım bir ara dışarı çıkmalıyız. Eğer ilgileniyorsan bana mesaj at! Ben iyi bir adamım, bu yüzden tüm dedikodulara inanma… özellikle de arkadaşın Da-hyun’un söylediklerine…”  -Myung-gil Kang tarafından yazıldı

Mina’nın Cevabı

“Yani arkadaşlarımı taciz eden pislik sen misin? Da-Hyun bana her şeyi anlattı! Senin gibi yavşakla çıkmayı düşüneceğimi sana düşündüren nedir? MÜMKÜN DEĞİL!” -Mina Park’ın yazdığı

Şantaj

Hey. TaeGOON. Son zilden sonra benimle gel. Konuşmamız gerek. Bunu başkalarına anlatmayı aklından bile geçirme!” -Myung-gil Kang tarafından yazıldı

Yazımız buraya kadardı. Oyunu oynadıkça buna benzer birçok farklı not daha bulabilirsiniz. Bu notlarda da normalde okullarda dışarıdan bakanların anlayamayacağı sorunlar var. Gerek personellerin sorunları olsun, gerekse öğrencilerin. Tüm bunları öğrenmek için oyunu Steam’den edinebilirsiniz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

0/5 (0 Reviews)
site logo